Strona głównaSprzętMonitoryPhilips 241P4QPYES z matrycą AMVA oraz czujnikiem ErgoSensor

Philips 241P4QPYES z matrycą AMVA oraz czujnikiem ErgoSensor

Philips wprowadził do sprzedaży monitor 241P4QPYES. Posiada on matrycę AMVA o przekątnej 23 cali i rozdzielczości natywnej 1920×1080 pikseli. Podświetlany jest białymi diodami LED, posiada odświeżanie na poziomie 60 Hz oraz ma kąty widzenia wynoszące 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Maksymalna jasność to 250 cd/m², typowy współczynnik kontrastu wynosi 3 000:1, a szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1.

Monitor przeznaczony jest głównie dla użytkowników dbających o ergonomię pracy biurowej, a zwłaszcza odpowiednią postawę podczas korzystania z komputera. Zapewniać ma to czujnik ErgoSensor, który na bieżąco monitoruje czas spędzony przed ekranem oraz postawę użytkownika. Kamera oparta na matrycy CMOS wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. momencie, gdy użytkownik znajduje się w nieodpowiedniej odległości lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15°, na ekranie wyświetla się komunikat, który zachęca do zmiany dystansu lub wyprostowania głowy. Dzięki odpowiedniemu komunikatowi użytkownik jest również informowany o konieczności zrobienia przerwy w przypadku pracy trwającej dłużej niż godzinę.

Czujnik ErgoSensor pozwala również na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej dzięki funkcji automatycznego przyciemniania wyświetlacza i przechodzenia w tryb gotowości w momencie oddalenia się użytkownika od ekranu.

Użytkownik może regulować wysokość monitora do 130 mm, pochylać ekran w zakresie 25°, obracać do 65° w prawo lub w lewo oraz używać Pivota do obrócenia ekranu o 90 stopni. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

Prócz tego producent wyposażył Philips 241P4QRYES w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, 4 x USB 2.0, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Model ten pobiera zaledwie 21,6 W w normalnym trybie pracy. Monitor waży 5,3 kg przy wymiarach 565 × 521 × 220 mm (z podstawą).

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 241P4QPYES wynosi 1499 zł brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać