Battlefield V – zamknięte alfa testy wygrało AMD przed NVIDIĄ

0

Kilka dni temu miały miejsce zamknięte alfa testy gry Battlefield V. Brało w nich udział zamknięte grono graczy oraz dziennikarzy. Była to również świetna okazja do sprawdzenia obecnego sprzętu graficznego dla firm AMD i NVIDIA. Jak zapewne wiecie, karty graficzne GeForce GTX zostały oficjalną platformą sprzętową dla komputerów osobistych. I można by pomyśleć, że będą dominowały. A jednak jest inaczej.

Według ujawnionych wyników, zarówno w rozdzielczości Full HD, jak i 1440p karty graficzne Radeon miały 33% przewagę w wydajności. Co ciekawe, DirectX 11 okazał się o wiele lepszy od DirectX 12. Dziennikarze i gracze nie wiedzą, w czym tkwi ten problem. Aczkolwiek powinno być tak, że wydajność w DX 12 powinna być znacząco większa niż w DX 11.

Warto tutaj jeszcze spojrzeć od drugiej strony. A mianowicie od strony cen i dostępności. Obie jednostki są obecnie wyceniane bardzo podobnie. Ceny na rynku wahają się między 1250 zł, a 1600 zł. Czy to jednoznacznie mówi, że Radeon jest lepszy? Według nas nie i dużo do powiedzenia będą miały zapewne kolejne testy beta.