Arcane Wave pokonuje Giants Female w drugim meczu DreamHack Showdown Summer 2020!

1
110
esl sprite mistrzostwa kobiet 2019
esl sprite mistrzostwa kobiet 2019
Po wczorajszej inauguracyjnej porażce Arcane Wave z Rosjankami reprezentującymi organizację Team DeftFox na DreamHack Showdown Summer 2020, dzisiaj podopieczne Piotra „besburgera” Besera grały przeciwko hiszpańsko-portugalskiej formacji Vodafone Giants Red. 

NUKE

Pierwszą mapą meczu pomiędzy Arcane Wave oraz Vodafone Giants Red był Nuke. Polki rozpoczęły grę po stronie broniącej, przegrywając rundę pistoletową, co wykorzystały rywalki i bardzo szybko wyszły na prowadzenie, ale nie na długo i nie było to znaczne prowadzenie, 2:1. Po chwili, Paula „POLIN” Wasilewicz i jej koleżanki zaczęły odrabiać punkty do portugalsko-hiszpańskiego składu. Początek meczu był na korzyść Marty” D7” Asensio, która razem z koleżankami podwyższała swoje prowadzenie, 6:3. Jednak w pewnej chwili, sytuacja zmieniła się na korzyść polskich zawodniczek, bowiem Magdalena „Madzix” Pranica i jej zespół zdobyły pięć rund z rzędu, wychodząc na prowadzenie 8:6, aby połowę zakończyć jednopunktowym zwycięstwem, 8:7.

Po zmianie stron, Arcane Wave wygrało rundę pistoletową, wychodząc na dwupunktowe prowadzenie, aby następnie podwyższając swój wynik do czterech punktów, 11:7. Wydawało się, że Angelika „Angieee” Kumorkiewicz i jej koleżanki mają mecz pod kontrolą, w końcu wygrały cztery rundy z rzędu, a następnie dodatkowe dwie, więc wynik był imponujący. W pewnej chwili, sytuacja na mapie zmieniła się. Portugalsko-hiszpański skład zaczął powracać do meczu, odrabiając wynik do polskich zawodniczek, wygrywając pięć rundy z rzędu, 13:12.  Aida „Aidy” Garcia i jej drużyna odrobiły wynik do Polek i był remis, 13:13.

Końcówka pierwszej mapy była bardzo wyrównana, chociaż to Arcane Wave prowadziło, by następnie Giants odrobiło punkty i zremisowało, 15:15 a więc już na pierwszej mapie była dogrywka.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się zwycięstwem Arcane Wave 17:16. W drugiej połowie dogrywki, Julia „JuLKaa” Marek i jej koleżanki były lepsze od swoich rywalek, pokonując je wynikim 19:17.

INFERNO

Drugą mapą rywalizacji pomiędzy Arcane Wave oraz Giants Female było Inferno. Polki rozpoczęły mecz po stronie atakującej, wygrywając trzy pierwsze rundy, ale rywalki odrobiły przewagę i już na początku mieliśmy remis, 3:3. Po chwili, polski zespół  wyszedł na prowadzenie, 6:3. Jednak nie na długo, bowiem rywalki z portugalsko-hiszpańskiego składu szybko odrobiły punkty do polskiej formacji, 7:6, aby następnie zremisować, 7:7. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Giants.

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrały zawodniczki Arcane Wave, 8:8. Po zwycięskiej rundzie pistoletowej, Angelika „Angieee” Kumorkiewicz i jej koleżanki wygrały kolejne, cztery rundy z rzędu, wychodząc na prowadzenie 12:8. Sytuacja na mapie się ponownie zmieniła. Polki miały wyraźną przewagę, przynajmniej tak się wydawało, wygrywały rundę za rundą, ale po chwili to rywalki zaczęły odrabiać punkty, wygrywając trzy rundy z rzędu, 13:11. I ponownie był remis, 13:13. Końcówka meczu na mapie Inferno była równie wyrównana, co na pierwszej mapie, jednak to Giants wyszło na prowadzenie, 15:14. W rezultacie, Arcane Wave przegrało z Giants Female 16:14.

MIRAGE

Trzecią i zarazem decydującą mapą był Mirage, na którym Arcane Wave rozpoczęło mecz po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową. Początek meczu należał do Pauli „POLIN” Walukiewicz i jej koleżanek, które w pewnym momencie miały wynik 5:0, podwyższając swoje prowadzenie, 7:1. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego jednak powoli co prawda wygrała jedną rundę, ale to Arcane Wave w kolejnych rundach było zdecydowanie lepszym zespołem, w każdym aspekcie, dlatego też wynik był wysoki, 10:3.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla Arcane Wave. To była całkowita dominacja ze strony Pauli „POLIN” Wasilewicz i jej koleżanek.

Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrały zawodniczki Giants. Pomimo przegranej rundy pistoletowej, polskie zawodniczki wygrały rundę ekonomiczną ze strony rywalek, by podwyższyć wynik i w rezultacie pokonać Giants, 16:4.

Arcane Wave vs. Giants Female 2:1

Nuke: 19:17
Inferno: 14:16
Mirage: 16:4

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMysz Logitech G102 LIGHTSYNC zapewnia gamingową wydajność
Następny artykułJonas “Lekr0” Olofsson w MAD Lions?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj