Mimo, że Windows 10 zabiera powoli coraz więcej rynku, to są nadal osoby lub komputery, które po prostu nie chcą lub nie mogą posiadać tego systemu. Windows 7 nadal pozostaje bardzo popularny na komputerach domowych i laptopach. Czasami przychodzi moment, że trzeba przeinstalować system do stanu początkowego. I tutaj pojawia się duży problem. Otóż ostatni obraz systemu Windows 7 pochodzi z końca 2015 roku. Po instalacji i próbie pobrania aktualizacji Windows Update po prostu zawiesza się na ciągłym wyszukiwaniu. Ale jest na to sposób, który sami zastosowaliśmy w naszym przypadku.

Należy pamiętać, że system musi być tuż po instalacji. Pobieramy następujące rozszerzenia ze strony Microsoft:

Dla systemu Windows 7 32-bity:

Dla systemu Windows 7 64-bity:

Następnie klikamy menu Start, wpisujemy services.msc i szukamy pozycji Windows Updates. Klikamy Prawym Przyciskiem Myszy i Zatrzymaj. Teraz po kolei instalujemy każdą łatkę, pamiętając aby po udanym zabiegu, wyłączyć usługę Windows Update. Kiedy skończymy uruchamiamy ponownie system.

Teraz mamy dwie możliwości aktualizacji. Albo skorzystać już faktycznie z działającego Windows Update. Albo pobrać zbiorczą paczkę ze wszystkim aktualizacjami do czerwca. Osobiście zalecamy pobrać z neta.