Głośniki to nieodzowny element dzisiejszych czasów. Bez nich słuchanie muzyki jest praktycznie niemożliwe, chyba że ktoś posiada słuchawki. Coraz śmielej na ten rynek wchodzą głośniki mobilne, a dokładniej głośniki bluetooth. Oferują one brzmienie na niezłym poziomie oraz wiele funkcji. Do słuchania z takiego bezprzewodowego głośnika wystarczy smartfon lub komputer, wyposażone w interfejs bluetooth, a także duża ilość utworów muzycznych. Oczywiście nie muszą one być lokalnie na dysku, a równie dobrze można skorzystać z wielu serwisów strumieniujących.

TP-Link Groovie Riple

W nasze ręce trafił dzisiaj głośnik TP-Link Groovie Riple BS1001. Jest to pierwszy produkt w ofercie tej firmy, skierowany bezpośrednio do ludzi kochających mobilność. Do tej pory firma TP-Link skupiała się głównie na rynku sieciowym, gdzie posiada dość duży udział. Wejście to ma raczej charakter wypróbowania własnych sił w innych obszarach.

Urządzenie posiada niewielkie rozmiary: 103x94x37 mm, co czyni go niezwykle przenośnym. Waga również nie jest duża i wynosi zaledwie 175 gramów.

TP-Link Groovie Riple

Producent wykonał całość z solidnego plastiku, a na spodzie umieścił gumę, która uniemożliwia ślizganie się po powierzchni. Niestety, jest jedna wada – podstawa zbiera sporo kurzu, który wręcz przylega.

TP-Link Groovie Riple

Z obu boków doczepiono specjalną podpórkę, dzięki której można ustawić głośnik w różnych pozycjach.

tp-link-groovie-riple-8

Groovie Riple posiada port microUSB oraz złącze mini-jack. Na jednym boku zamieszczono włącznik i wyłącznik, a na drugim przyciski do regulacji głośności.

TP-Link Groovie Riple

W środku znajduje się karta dźwiękowa, dzięki której dźwięk jest mocniejszy i dociera dalej niż w przypadku większości dostępnych urządzeń. Odtwarzane melodie mają wysoką jakość oraz szeroki zakres częstotliwości. Jesteśmy zaskoczeniu brzmieniem, jak na takie małe urządzenie.

TP-Link Groovie Riple

Głośnik został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 750mAh, który pozwala na słuchanie muzyki do 240 minut. Dużym plusem jest zastosowanie portu microUSB, co pozwala skorzystać w razie czego z zewnętrznego banku energii lub ładowarki microUSB.

TP-Link Groovie Riple

Co możemy rzecz na koniec. Jesteśmy mile zaskoczeniu produktem firmy TP-Link. Jak na debiut rynkowy głośnik Groovie Riple prezentuje się znakomicie. Do tego wszystkiego dochodzi długi czas odtwarzania muzyki, a także świetny dźwięk.