Firma Zalman wprowadziło do sprzedaży innowacyjny system chłodzenia procesora cieczą – Reserator 3 Max Dual. Konstrukcja ta jest oparta na Zalman Reserator 3 Max i wykorzystuje technologię nanopłynów, z zaawansowaną konstrukcją podwójnej chłodnicy z ośmioma spiralami rurek, przez które przepływa ciecz. Wymiary bloku wodnego to 70 x 85 x 37 mm, chłodnicy zaś 276 x 122 x 73 mm. Waga całego systemu wynosi 1426g. Do zestawu dołączona jest pasta termoprzewodząca ZM-STG2M.

W Reserator 3 Max Dual zastosowano dwie podwójne niklowane chłodnice wykonane z miedzi, na których zamontowano dwa 120-milimetrowe wentylatory z łożyskami o długiej żywotności. We wnętrzu znajdują się dziesiątki mikrofinów, które skutecznie oddają energię cieplną. Odbiór ciepła odbywa się poprzez zastosowanie rurek z cieczą w podwójnym systemie Quadro Cooling Path. Wbudowana pompa jest cicha i wydajna – obieg chłodziwa w ciągu godziny to nawet 90 litrów.

Chłodzenie wodne jest kompatybilne z popularnymi gniazdami procesorów:

  • AMD Socket FM1, FM2, AM3, AM3+, AM2, AM2+
  • Intel Socket 2011, 1366, 1155/1156, 1150, 775

Sugerowana cena detaliczna systemu Zalman Reserator 3 Max Dual wynosi 549 zł brutto. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.


Poprzedni artykułZOTAC ZBOX ID45 Plus – testy sprzętu pod Linuksem
Następny artykułTranscend JetMemory 16GB i JetMemory 32GB – nowe moduły pamięci operacyjnego DDR3 dla Apple Mac Pro 2013
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.