Astralis rezygnuje z udziału w turnieju kwalifikacyjnym do ESL One Rio 2020 Major

1
40
esl
esl

Astralis nie weźmie udziału w kolejnym turnieju kwalifikacyjny do ESL One Rio Major 2020, którym będzie organizowane przez Beyond the Summit – cs_summit 6. O takiej decyzji poinformował dyrektor sportowy duńskiej organizacji, Kasper Hvidt.

Astralis w ostatnim czasie zrobiło bardzo dużo zmian w swoim składzie. Najpierw sam prowadzący duńskiej formacji, Lukas “gla1ve” Rossander zdecydował się na przerwę od profesjonalnej gry, a zaraz po nim na taką samą przerwę zdecydował się, Andreas „Xyp9x” Højsleth

Organizacja z Danii musiała więc szukać nowych zawodników do gry w składzie, gdyż ich nowy gracz, Patrick “es3tag” Hansen będzie mógł grać w drużynie dopiero od 1 lipca 2020 roku, bo wtedy kończy się jego kontrakt z innym, duńskim zespołem – Heroic. 

W tym czasie do zespołu dołączył Jakob “JUGi” Hansen, a także Marco “Snappi” Pfeiffer. Astralis zdecydowało się na rezygnację z udziału w cs_summit 6. Dla samych Duńczyków ważne jest to, aby nie dostać punktów ujemnych, które wynosiłyby 40%, a jeśli Lukas “gla1ve” Rossander i Andreas “Xyp9x” Højsleth wróciliby do składu, to ponownie drużyna miałaby odjęte punkty.

Informacja od samego dyrektora sportowego organizacji Astralis jest następująca – dla francuskiego portalu 1pv.fr

– Możemy potwierdzić, że zdecydowaliśmy się zrezygnować z udziału w cs_summit 6, który został bardzo późno wpisany do kalendarza jako część procesu kwalifikacyjnego na Majora w Rio. Wynika to z naszych planów wokół zespołu oraz z tego, jak zostalibyśmy ukarani za zmiany zawodników. Niestety dla Astralis nie ma sensu, żeby grać w tym turnieju z uwagi na zaistniałe okoliczności – mówił Kasper Hvidt.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułLOOT.BET/CS Season 7, w którym zagrają trzy, polskie drużyny
Następny artykułShuttle NC10U – testy komputera mini-ITX z procesorem Celeron
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

  1. […] W ogóle, jeśli chodzi o grupę A to działo się dużo. Przede wszystkim, dziwi postawa duńskiego Astralis. Widać, ile do zespołu wnosili zarówno Lukas „gla1ve” Rossander, jak i Andreas „Xyp9x” Højsleth, którzy postanowili zrobić sobie przerwę od profesjonalnej gry. Co ciekawe, wczoraj dyrektor sportowy organizacji z Danii poinformował, że Astralis nie zagra na turnieju kwalifikacyjnym do listopadowego Majora.  […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj