USB Implementers Forum (USB-IF) udostępnili specyfikację standardu USB 3.2. Zwiększono prędkość przesyłanych danych do 2 GB/s. Udało się to osiągnąć, dzięki dodaniu dwóch zestawów pinów SuperSpeed oraz dodatkowych przewodów w USB Typu-C. Udało się dzięki temu zachować tą samą warstwę fizyczną i technikę kodowania. Wymagane są jedynie niewielkie poprawki w obecnych urządzeniach.

W USB 3.2 dostępne mają być dwie linie o przepustowości 5 Gb/s lub dwie linie o przepustowości 10 Gb/. Widzimy zatem, że maksymalna przepustowość może wynosić nawet 20 Gb/s.

Obecnie pozostaje nam tylko czekać na pierwsze kable i urządzenia, zgodne z nowym standardem.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułPoznań Game Arena 2017 – co się działo na stoiskach marek #1
Następny artykułSilverStone SST-AR06 – idealne chłodzenie dla obudów mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.