fbpx
Strona głównaSprzętECS H310CH5-TI - niskoprofilowa płyta główna mini-ITX

ECS H310CH5-TI – niskoprofilowa płyta główna mini-ITX

ECS zaprezentowało płytę główną mini-ITX – ECS H310CH5-TI. Została ona oparta na chipsecie H310 i jest przeznaczona dla procesorów Intel Coffee Lake-S. Jej przeznaczeniem są miniaturowe systemy i płaskie obudowy. Świadczy o tym niski profil wszystkich elementów na płycie głównej. Zresztą wystarczy spojrzeć sobie na tyle porty, gdzie maksymalna wysokość do dwa gniazda USB jedno nad drugim.

Płyta główna ECS H310CH5-TI wspiera wspomniane wcześniej procesory Coffee Lake-S. Mowa tutaj o jednostkach Celeron, Pentium G, Core i3, Core i5 oraz Core i7. Do ich zasilania służy 5-fazowa sekcja zasilania w układzie 4+1. Warto tutaj zaznaczyć, że do płyty pasować będą jedynie jednostki posiadające TDP o maksymalnej wielkości 65 W.

Płyta wspiera do dwóch kości pamięci RAM DDR4-2667 o maksymalnej pojemności 32 GB. Jeżeli chodzi o złącza na dyski, to mamy M.2-2280 oraz 2 x SATA 6 Gb/s. Do tego producent zamontował także slot M.2 dla kontrolera Wi-Fi i Bluetooth.

Na tylnym panelu znajdziemy wyjście HDMI 1.4, wejście HDMI, 2 x USB 3.0 Typu A, 2 USB 2.0, gigabitowe złącze Ethernet, mikrofon oraz słuchawki. Za kodek dźwiękowy służy Realtek ALC662.

Specyfikacja ECS H310CH5-TI
Procesor Intel Coffee Lake-S
Chipset Intel H310
Karta graficzna Intel UHD
Wyjścia wideo HDMI 1.4a
Pamięć operacyjna 2 × DDR4 SO-DIMM
do 32 GB of DDR4-2667
Dodatkowe złącza dla kart M.2-2230 karty Wi-Fi/Bluetooth
M.2-2280 dla dysków SSD
Ethernet Realtek 8111H GbE controller
Pamięć masowa 2 × SATA 6 Gbps
Dźwięk Kodek Realtek ALC662
Złącza USB 4 × USB 3.0 Type-A
2 × USB 2.0 Type-A
Wi-Fi optional

Jak wspomnieliśmy na początku płyta ECS H310CH5-TI posiada niski profil. Z tego powodu świetnie sprawdzi się w różnych systemach ogólnego przeznaczenia. Producent zamontował na niej sporo wejść i wyjść, jak czytnik kart, złącza USB, złącze dla kamery, złącze dla ekranu dotykowego, czy nawet złącze czujnika podczerwieni.

ECS nie podało ceny płyty głównej. Jednakże nie powinna być zbyt duża, zważywszy na zastosowany chipset.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać