Shuttle wprowadziło do sprzedaży dwa nowe minikomputery do samodzielnego składania: DH02U i DH02U5. Pierwszy z nich został wyposażony w procesor Intel Celeron 3865U, natomiast drugi w Intel Core i5-7200U. Maksymalny pobór mocy obu jednostek wynosi zaledwie 15 Watów. Całość jest uzupełniona przez kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050 z 4 GB GDRAM oraz 120 W zasilacz.

Wspomniana karta jest w stanie obsłużyć do 4 monitorów o rozdzielczości 4K. A to wszystko przy pomocy 4 portów HDMI 2.0b.

Użytkownik może zamontować we wnętrzu 2.5 calowy dysk SSD / HDD, do 32 GB pamięci DDR4 w dwóch slotach, dysk M.2 2280 oraz kartę WLAN.

Na tylnym panelu znajdziemy złącza Intel Gigabit Ethernet, USB 3.0, RS-232 oraz złącze zasilania. Z przodu natomiast są 2 x USB 3.0 i 2 x USB 2.0.

 

Oba komputery mogą być położone w poziomie lub stać w pionie. Dodatkowo posiadają złącza VESA w pakiecie.

 

Shuttle DH02U kosztuje 726 dolarów, natomiast DH02U5 999 dolarów. Podane ceny nie zawierają podatku VAT.


Poprzedni artykułSoulcalibur VI otrzyma wojowniczkę wiatru – Talim
Następny artykułCall of Duty: Black Ops 4 – szczegóły na temat testów beta
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.