Sapphire wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną Radeon R9 380 ITX Compact Edition. Posiada ona rdzeń Antigua PRO taktowany zegarem 980 MHz ze 1792 procesorami strumieniowymi. Całość jest wspomagana 2GB pamięci GDDR5 na 256 bitowej szynie danych. Karta posiada interfejs PCI-Express 3.0, a jej łączna długość wynosi 170 mm.

Na panelu znajdziemy 4 wyjścia: DVI-D, HDMI, 2 x Mini DisplayPort, a całość jest chłodzona przez jeden wentylator. Sapphire Radeon R9 380 ITX Compact Edition wymaga dodatkowego zasialnia w postaci wtyczki 8 pinowej i pobiera maksymalnie 225 Watów. Urządzenie posiada także podwójny BIOS – między trybem klasycznym i UEFI można przełączać się za pomocą przełącznika na laminacie.

Ze wspieranych technologii można wymienić: AMD CrossFire, AMD PowerTune, AMD ZeroCore Power Technology, FreeSync Technology, AMD Eyefinity, Video Codec Engine (VCE), AMD HD3D Technology, AMD Liquid VR technology, AMD Virtual Super Resolution(VSR) i AMD TrueAudio. Z obsługiwanych API można wspomnieć o OpenGL 4.5, OpenCL 2.0 i DirectX 12.

Sapphire Radeon R9 380 ITX Compact Edition dostępny będzie w cenie około 166 funtów.


Poprzedni artykułAMD A8-7670K – odświeżony układ z rodziny Kaveri
Następny artykułZOTAC GeForce GTX 960 – karta graficzna dla płyt mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.