fbpx
Strona głównaSprzętClutch GM31 Lightweight – lekka i przewodowa mysz gamingowa

Clutch GM31 Lightweight – lekka i przewodowa mysz gamingowa

MSI wprowadził do oferty lekką mysz gamingową – Clutch GM31 Lightweight. Jest to następca modelu Clutch GM41 Lightweight, który został lepiej przystosowany do małych i średnich dłoni.

Lekkość i ergonomia

Myszkę Clutch GM31 Lightweight wykonano z tego samego lekkiego plastiku, co poprzednika. Dzięki temu udało się zachować niską wagę – 58 gramów, a także kompaktową obudowę. Myszkę wyposażono w antypoślizgowe uchwyty z przypominającym diamenty wzorem tekstury. Sprawia to, że myszka dobrze leży w małych i średnich dłoniach, zapewniając pewny i mocny chwyt.

5 programowalnych przycisków jest już fabrycznie ustawionych, ale można je dostosować do swoich preferencji korzystając z aplikacji MSI Center.

Na spodzie myszki umieszczono ślizgacze teflonowe z czystego politetrafluoroetylenu. Mają one jednokierunkową teksturę powierzchni i podwójnie nacięte krawędzie. Obie funkcje umożliwiają szybszy i bardziej precyzyjny ruch.

Sensor optyczny Pixart PAW-3311

W myszce zastosowano sensor Pixart PAW-3311 o czułości 12 000 DPI (punktów na cal) i śledzeniu ruchu z prędkością 300 IPS. Prędkość działania sensora można zmieniać przy użyciu specjalnego przycisku, znajdującego się na spodzie myszy. Prawy i lewy przycisk to świetnej jakości przełączniki OMRON, których żywotność szacowana jest na ponad 60 milionów kliknięć.

Oprogramowanie

Do zarządzania myszą służy oprogramowanie MSI Center, które pozwala na ustawienie własnych preferencji. Możemy utworzyć do 3 konfigurowalnych profili i zapisać je w pamięci wewnętrznej myszki. Dane zawierają ustawienia urządzenia, efekty RGB i klawisze makr.

Specjalny kabel USB

Myszka Clutch GM31 Lightweight wyposażona została w kabel FriXionFree. Poprawia on wrażenia z gry, dzięki wyjątkowej elastyczności i gładkości.

MSI Clutch GM31 Lightweight

Cena, gwarancja i zestaw

Myszka Clutch GM31 Lightweight dostępna jest w sprzedaży w sugerowanej cenie 229 zł.

Specyfikacja techniczna:

  • Sensor PIXART PAW3311;
  • Czułość do 12000 DPI, akceleracja 35G, śledzenie ruchu z prędkością 300 IPS;
  • Przełączniki OMRON o żywotności 60 milionów kliknięć;
  • Waga 58 gramów;
  • Specjalny kabel USB – FriXionFree;
  • Ergonomiczna praworęczna konstrukcja
  • Obsługa MSI Center z możliwością zmiany ustawień myszy, w tym podświetlenia RGB;
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać