Sapphire zaprezentował Radeona HD 7950 Mac Edition, który jest dedykowany dla komputerów Apple Mac Pro. Wyposażony jest w rdzeń Tahiti Pro, wykonany w technologii 28 nm o taktowaniu 800 MHz, 3 GB pamięci GDDR5 na 384 bitowej szynie danych o taktowaniu 1250 MHz. Posiada 1792 jednostki cieniujące, 112 jednostek teksturujących i 32 jednostki ROP, a dwa niezależne potoki wykonawcze (ACE) zapewniają mu wydajność szczytową na poziomie 4,3 teraflopsów.

Sapphire Radeon HD 7950 Mac Edition zapewnia wsparcie sprzętowe dla bibliotek OpenGL 4.2 oraz standardu OpenCL 1.2, co przekłada się na duży wzrost wydajności w wielu aplikacjach na systemie Mac OS X. Do zasilenia Sapphire Radeona HD 7950 Mac Edition potrzebne są dwa złącza 6-pin. Karta jest kompatybilna ze wszystkimi modelami komputerów Apple Mac Pro z lat 2010-2012, wyposażonymi w slot PCI-Express x16.

Z portów na śledziu znajdziemy: 2 x mini-DP, HDMI 1.4a, Dual Link DVI-I z HDCP. Zastosowano także podwójny BIOS, który jest kompatybilny także z komputerami klasy PC. Pod systemem Windows wspierane są dodatkowe funkcje, w tym wsparcie dla dekodowania wideo, przesył dźwięku przez HDMI, a także więcej wariantów rozdzielczości. Do zestawu dołączona jest płyta ze sterownikami dla systemów Windows oraz Mac OS X 10.7.5 (Lion), 10.8.2 (Mountain Lion) i nowszych.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire Radeon HD 7950 Mac Edition wynosi 1829 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułTL-PA2010
Następny artykułZalman ZM-M250
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.