Firma Sapphire Technology przedstawiła wszystkim nową kartę graficzną z wysokiego segmentu wydajnościowego – Sapphire R9 285 ITX Compact Edition. Konstrukcja została wyposażona w układ graficzny Tonga stworzony w procesie produkcyjnym 28 nm. Na pokładzie znajdziemy 1792 procesory strumieniowe, 112 jednostek teksturujących, 32 ROP i 256-bitową szynę pamięci. Rdzeń pracuje z częstotliwością 918 MHz, natomiast 2 GB pamięci GDDR5 taktowane są zegarem 1375 MHz (efektywnie 5500 MHz).

Sapphire R9 285 ITX Compact Edition

Sapphire R9 285 ITX Compact Edition opracowano z myślą o niewielkich komputerach typu SFF (Small Form Factor). Płytka drukowania liczy zaledwie 171 mm długości. Układy chłodzone są wydajnym, jednowentylatorowym systemem.

Sapphire R9 285 ITX Compact Edition

Na śledziu znajdziemy takie wyjścia jak: HDMI 1.4a, Dual-Link DVI-I, 2x Mini-DisplayPort. Wspierane są następujące technologie: DirectX 11.2, OpenGL 4.4, AMD CrossFire, AMD Eyefinity, AMD Freesync, Enhanced Unified Video Decoder 3 (UVD 3), AMD TrueAudio, Dual BIOS.

Kartay Sapphire R9 285 ITX Compact Edition będzie dostępna w sprzedaży detalicznej od 2 września.


Poprzedni artykułID-COOLING T60-SFX – nowa kompaktowa obudowa mini-ITX
Następny artykułnVidia prezentuje GeForce GTX 970. Czekamy na wersje mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.