Strona głównaPcMod.plNewsyASUS ROG Loki - modularny zasilacz SFX-L o mocy 1200 W

ASUS ROG Loki – modularny zasilacz SFX-L o mocy 1200 W

Asus zaprezentował całkowicie nowy produkt w swojej ofercie – zasilacz ROG Loki. Urządzenie nadaje się świetnie dla platform do gier, miłośników budowania PC i stacji roboczych. Zasilacz w formacie SFX-L można stosować z procesorami nowej generacji Intel jednostkami AMD. Warto nadmienić, że w ofercie jest model o mocy 1200 W, gdzie na rynku nie ma aktualnie nikogo z taką ofertą.

Wysokiej jakości sprzęt oraz długa gwarancja

Zasilacz wykonano z wysokiej jakości szczotkowanego aluminium, które pokryto czarną matową farbą. Wymiary całej jednostki wynoszą: 100 x 63.5 x 125 mm. Japońskie kondensatory o niskim ESR w każdym urządzeniu mają dwukrotnie dłuższą żywotność niż standardowe kondensatory i do 45% mniejszą zastępczą rezystancję szeregową — wzrost wydajności, który przekłada się na większą niezawodność przy mniejszej ilości ciepła. Oczywiście ROG Loki wyposażony jest w szereg mechanizmów zabezpieczających, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa: OPP, OVP, UVP, SCP, OCP i OTP.

Certyfikacja 80 Plus Platinum, świetne chłodzenie wnętrza i oświetlenie

Urządzenie ma dwa rodzaje certyfikatów: 80 Plus Titanium i 80 Plus Platinum, dzięki któremu mamy zapewnioną dobrą wydajność przy dużym obciążeniu. Jednostka 1200 W jest wyposażona w ten pierwszy, natomiast modele 1000 W, 850 W, and 750 W otrzymały ten drugi.

W ROG Loki zastosowano 120 mm wiatrak klasy przemysłowej z podwójnym łożyskiem kulkowym, który zapewnia niski poziom hałasu oraz odpowiednią wydajność chłodzenia. Dodatkowo do chłodzenia wykorzystano całkowicie nowy projekt płyty PCB oraz duże żebrowane radiatory.

Co ciekawe wentylator wyposażono w podświetlenie ARGB. Całość jest kompatybilna z ASUS Aura Sync i pozwala na dopasowanie efektów świetlnych w całym systemie.

Modułowe okablowanie

ASUS zastosował w pełni modularne okablowanie, jak przystało na tej klasy zasilacz. Ma to pozwolić na łatwe ułożenie kabli w obudowie. Zasilacz ROG Loki jest także gotowy do współpracy z PCIe Gen 5.0, w tym z 16-pinowym kablem PCIe, który może dostarczyć do 600W mocy nowoczesnym, kompatybilnym kartom graficznym.

Gwarancja

Zasilacze ASUS ROG Loki objęte są 10-letnią gwarancją producenta (3 lata na RGB LED). Sugerowane ceny w Polsce oraz data premiery w sklepach nie zostały niestety podane.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać