QNAP Systems wprowadził do oferty nowe urządzenie – TS-453Bmini. Posiada ono dwie odmiany: TS-453Bmini-4G (2 x 2GB DDR3L dwukanałowej pamięci RAM) oraz TS-453Bmini-8G (2 x 4 GB DDR3L dwukanałowej pamięci RAM). Urządzenie wyposażone jest w najnowszy, czterordzeniowy procesor Intel J3455 (technologia 14 nm, taktowanie 1,5 GHz – do 2,3 GHz w trybie burst).

TS-453Bmini oferuje prędkości odczytu danych na poziomie 225 MB/s. Urządzenie oferuje również wspierane sprzętowo szyfrowanie Intel AES-NI 256-bit, zarówno dla udostępnianych folderów, jak i całego woluminu NAS. Pozwala to na osiągnięcie transferów sięgających 225 MB/s i zagwarantowanie bezpieczeństwa danych bez obniżania wydajności sieci.

QNAP TS-453Bmin

Całkowita pojemność modelu TS-453Bmini może sięgnąć 120 TB danych. A to dzięki zastosowaniu 8-zatokowej obudowy rozszerzającej UX-800P (i zamontowaniu w niej kompletu dysków o pojemności 10 TB każdy). Z tyłu urządzenia znajdują się dwa porty Gigabit LAN, port HDMI 4K UHD @30Hz, 4 x port USB 3.0, port USB2.0.

QNAP TS-453Bmin

TS-453Bmini pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego QTS 4.3. Oferuje całą gamę nowych oraz zmodernizowanych aplikacji, ułatwiających zarówno zarządzanie urządzeniem, jak i codzienną pracę:

  • Container Station obsługuje wiele rodzajów aplikacji uruchamianych w kontenerach i zapewnia obsługę kontenerów QIoT oraz aplikacji IoT (Internet Rzeczy)
  • Virtualization Station pozwala użytkownikom na uruchamianie wielu maszyn wirtualnych z systemami Windows, Linux, UNIX oraz Android
  • QmailAgent centralizuje i ułatwia zarządzanie wieloma kontami e-mail oraz korespondencją
  • Qcontactz jest rozwiązaniem do centralnego przechowywania i organizowania informacji kontaktowyc
  • Wsparcie dla technologii wirtualizacyjnych VMware, Citrix oraz Microsoft
  • Międzyplatformowe udostępnianie plików pomiędzy maszynami z Windows oraz Mac oraz backup danych
  • Usługi katalogowe Windows AD i LDAP, a także Windows ACL
  • Elastyczne narzędzia backupu dla Windows oraz Mac
  • Rozwiązania do odzyskiwania danych po awarii (z wykorzystaniem RTRR, rsync oraz backupu do chmury)

QNAP TS-453Bmin

Bardzo ciekawą funkcją nowego NASa jest możliwość zrobienia z niego komputera do pracy. Wystarczy zainstalować Linux Station oraz podłączyć klawiaturę, myszkę i ekran. Ta funkcja może być szczególnie przydatna np. dla twórców aplikacji IoT. Urządzenie dysponuje również wyjściem wideo 4K UHD oraz funkcją transkodowania w czasie rzeczywistym, co zapewnia idealnie płynne odtwarzanie multimediów na różnych urządzeniach, także w sytuacji, gdy dostępne łącze sieciowe ma ograniczoną przepustowość.

Na koniec trzeba wspomnieć o samej konstrukcji. Została ona wykonana w stylowej formie, zachowując jednocześnie kompaktowe gabaryty. Użytkownicy doceniają cicho działający system chłodzenia oraz możliwość definiowania parametrów pracy diod LED. Dużą zaletą jest niewymagający użycia narzędzi system montażu dysków i pamięci RAM.


Poprzedni artykułUragun dostępne na Steam Greenlight, czyli klasyczne strzelaj i zabijaj
Następny artykułGOG.com uruchomiło Weekly Sale Vol. 10 z 26 grami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.