solasta crown of the magister 3
solasta crown of the magister 3

Niezależne francuskie studio Tactical Adventures udostępniło wszystkim zainteresowanym historię dwóch ras: krasnoludów i elfów w grze Solasta: Crown of the Magister. Warto się z nią dokładniej zapoznać, aby móc zagłębić się jeszcze bardziej w całą fabułę.

Solasta: Crown of the Magister - poznajemy historię elfów i krasnoludów 1

Krasnoludy nazywane są dziećmi ziemi. W grze Solasta: Crown of the Magister rasa ta ewoluowała głównie pod ziemią i zapanowała nad dużą częścią świata pod górami w zachodniej części kontynentu. Wielkie miasta, jak zostały tam zbudowane połączone były ogromną siecią tuneli.

Pod koniec Elfiej Wojny (Elven Wars), nastąpiła seria trzęsień ziemi. Spowodowało to stworzenie Wewnętrznego Morza (Inner Sea). Wiele tuneli zapadło się, a inne zostały zalane. Królestwo krasnoludów znalazło się w potrzasku. Powstały wtedy dwa podziały: krasnoludy wzgórzowe (hill dwarves) na południe i zachód od Wewnętrznego Morza oraz śnieżne krasnoludy (snow dwarves) na północ i wschód.

Solasta: Crown of the Magister - poznajemy historię elfów i krasnoludów 2

Elfy pochodzą z Solasty i nikt do końca nie wie, jak stara jest to rasa. Wielu spekuluje, że powstały razem ze światem. Inni, że powstały z powietrza i many. Elfy pojawiły się w regionie zwanym Aer-Elai. Ten punkt stał się sercem ich wielkiego imperium, a później tzw. Badlands.

Solasta: Crown of the Magister - elfy

Po Wojnie Elfów wydzieliły się dwa obozy: Ci co chcieli dalej imperium oraz Ci co woleli pozostać bliżej natury. Pierwsi zostali nazwani Wysokimi Elfami (High Elves), drudzy natomiast Elfy Sylvan (Sylvan Elves). Tak oto powstało Imperium Manacalon, które stale się rozwijało, dzięki naturalnemu przywiązaniu elfów do magii. W tym samym czasie las w Colthannin stał się skrytym schronieniem dla reszty.

Solasta: Crown of the Magister - elfy

Kataklizm miał wielki wpływ na wszystkie elfy. Zrodzone po wojnie imperium z jedynej byłej prowincji cesarskiej, zachowało dawne metody oraz zwyczaje. Ich celem jest pokazanie, jak wspaniała potrafi być cywilizacja dla reszty ras.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOkickstarter.com
Poprzedni artykułRyzen 9 3950X i Threadripper 3-ciej generacji pojawią się w listopadzie
Następny artykułBatman: Arkham Collection i LEGO Batman za darmo w Epic Games Store
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.