Niedawno odbyła się premiera najnowszych procesorów Intela – Kaby Lake. Nowe jednostki są udoskonaleniem poprzedniej architektury w wielu aspektach. Dużym zaskoczeniem są modele Intel Pentium, które otrzymały technologię Hyper-Threading. Portal ComputerBase.de otrzymał do testów model Pentium G4560.

Intel Pentium G4560

Procesor ten jest dostępny w cenie 64 dolarów za sztukę. Przeglądając wykresy nie można odnieść wrażenia, że za niecałe 300 zł otrzymujemy wydajność Core i5-2500K, który to był i jest bardzo popularnym modelem, wśród wielu graczy. Osobiście posiadamy układ Core i5-2400 i nadal jesteśmy zadowoleni z jego wydajności

Jednym słowem firma Intel przygotowała naprawdę ciekawe układy i czekamy na jeszcze więcej testów z ich udziałem.


Poprzedni artykułNevermind i Naos QG – im bardziej się boisz, tym jest trudniej w grze
Następny artykułGigabyte GeForce GTX 1050 OC Low Profile 2G i GTX 1050 Ti OC Low Profile 4G
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.