Firma nVidia zaprezentowała kartę graficzną Quadro K6000. Model ten zbudowany jest w oparciu o 28 nm rdzeń graficzny z architekturą Kepler. Na pokładzie znajdziemy 12 GB pamięci GDDR5 z 384-bitową magistralą systemową, 2880 rdzeni CUDA, 40 jednostek ROP oraz 256 jednostek teksturujących. Dzięki technologii Boost 2.0 taktowanie rdzenia może wzrosnąć do 1033 MHz.

nVidia Quadro K6000 - wyglad

Moc obliczeniowa wynosi 5,2 TFLOPów, a przepustowość pamięci równa się 288 GB/s. W standardzie otrzymujemy obsługę do czterech monitorów jednocześnie, rozdzielczość 4K przez złącze Display Port 1.2, obsługę wizualizacji wieloskalowych, a także niskie opóźnienia wejścia/wyjścia przy przesyłaniu danych video.


ŹRÓDŁOnvidianews.nvidia.com
Poprzedni artykułGigabyte wprowadził nowe BIOSy, które pozwalają podkręcać płyty główne z chipsetami B87 oraz H87 Express
Następny artykułAMD GX-210J – wbudowany procesor APU serii G z TDP 6 W
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.