Strona głównaPcMod.plNewsyAMD Raven Ridge - pierwsze informacje o nowym APU

AMD Raven Ridge – pierwsze informacje o nowym APU

W bazie SiSoftware Database pojawił się procesor AMD Raven Ridge. Ma to być nowa jednostka APU, posiadająca 4 rdzenie, 8 wątków oraz kartę graficzną z architekturą Vega. Taktowanie rdzeni procesora wynosi 3 GHz, a w trybie Boost wzrasta do 3.3 GHz.

AMD Raven Ridge - próbka inżynieryjna

Do tego dochodzi 2 MB pamięci podręcznej L2 oraz 4 MB L3. Warto również zobaczyć kartę graficzną. Będzie ona posiadała 11 Jednostek Obliczeniowych, czyli 704 Procesory Strumieniowe. Rdzeń graficzny posiada wydajność 572.68 Mpix/s oraz taktowanie 800 MHz.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać