Tajwańska firma Lian Li zaprezentowała kolejną obudowę w swojej ofercie – TU150. Nowa jednostka dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym lub srebrnym. Wymiary obudowy wynoszą 375 x 203 x 312 mm. Poszczególne moduły wykonano z hartowanego szkła, aluminium oraz gumy. W środku można zamontować płyty główne mini-ITX lub mini-DTX, karty graficzne i maksymalnej długości 320 mm oraz zasilacze SFX lub SFX-L.

Boki obudowy są w dwóch rodzajach: okno z hartowanego szkła (3 mm grubości) oraz aluminiowy bok z wentylacją dla zasilacza. Przedni, górny oraz prawy boczny panel wykonano ze szczotkowanego aluminium o grubości 1.5 mm. Pozwala to na zachowanie dobrej sztywności całej konstrukcji.

Lian Li TU150 - obudowa mini-ITX z aluminium i hartowanego szkła 1

Boczny lewy panel to, jak wspomnieliśmy hartowane szkło. Producent zastosował tutaj szybkozłączki, które umożliwiają proste otwieranie i zamykanie. Przezroczysty boczny panel umożliwia podziwianie pięknie zrobione wnętrza komputera.

Lian Li TU150 - obudowa mini-ITX z aluminium i hartowanego szkła 2

Przedni panel po obu bokach ma kratki wentylacyjne. Zasysane jest przez nie świeże powietrze, które następnie wędruje przez całe wnętrze i wylatuje z tyłu. Górny panel to złącza 2 x USB 3.0, USB typu C, mikrofon, słuchawki, przycisk zasilania oraz resetu. Ten ostatni przycisk jest już bardzo rzadko spotykany i dobrze świadczy o producencie.

Lian Li TU150

Obudowa Lian Li TU150 ma tylko i wyłącznie jedno wnętrze. Z prawej strony montujemy wszystkie wymagane podzespoły. Jak wspomnieliśmy na początku, można zamontować płyty mini-ITX, mini-DTX, karty graficzne o długości do 320 mm oraz zasilacze SFX lub SFX-L. Dla tych ostatnich przewidziany jest otwór wentylacyjny na prawym panelu. W środku zamontujemy również chłodzenia powietrzne dla procesora o maksymalnej wysokości 165 mm.

Lian Li TU150

Dodatkowo pod górnym i prawym panelem znajdują się specjalne miejsca na poprowadzenie kabli. Górny panel to również specjalna rączka do łatwego przenoszenia obudowy. Jest ona składana, co pozwala na łatwe ukrycie we wnętrzu.

Lian Li TU150

Nie wiadomo, kiedy obudowa Lian Li TU150 pojawi się w sprzedaży, ani w jakiej cenie.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments