Firma Kingston Digital wprowadziła na rynek nowe dyski SSD o nazwie UV500. Jest to pierwszy model w ofercie producenta z układem pamięci 3D TLC NAND i możliwością zaszyfrowania całości. Jako kontrolera użyto procesora Marvell 88SS1074. Dysk ma posiadać prędkość odczytu nawet 520 MB/s oraz prędkość zapisu do 500 MB/s. Obsługiwany jest również standard TCG Opal 2.0.

Kingston UV500 dostępny jest w trzech obudowach: 2,5 cala, M.2 2280 i mSATA. Mamy także aż pięć wersji pojemnościowych: 120 GB, 240 GB, 480 GB, 960 GB i 1920 GB.

Dysk UV500 posiada ograniczoną pięcioletnią gwarancję producenta.


Poprzedni artykułZOTAC ZBOX Q – komputery z kartami graficznymi NVIDIA QUADRO
Następny artykuł2018 Beamdog Livestream – Great Axes and NWN:EE News
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.