Firma Kingston wprowadziła na rynek dysk SSD – KC600. Jest to model, zaprojektowany z myślą o komputerach stacjonarnych i laptopach. Wykorzystuje on interfejs SATA 6 Gb/s oraz format obudowy 2.5 cala. Dysk zapewnia obsługę pełnej gamy zabezpieczeń, m.in. szyfrowania sprzętowego AES z kluczem 256-bitowym, TCG Opal 2.0 i eDrive, umożliwiając użytkownikom ochronę istotnych danych.

W dyskach KC600 zastosowano kości 3D TLC NAND. Ich maksymalna szybkość odczytu wynosi 550 MB, natomiast zapisu 520 MB. Nie podano niestety zastosowane kontrolera pamięci. Producent wypuścił na rynek, póki co dwie wersje pojemnościowe: 256 GB i 512 GB. Wkrótce mają się pojawić rozmiary 1 TB i 2 TB. Firma Kingston oferuje 5-letnią gwarancję i bezpłatne wsparcie techniczne. Średni czas bezawaryjnej pracy 1 mln godzin. Co ciekawe, wszystkie wersje są oferowane w dwóch zestawach: z oprogramowaniem do klonowania dysku i bez.


ŹRÓDŁOkingston.com
Poprzedni artykułSteam Halloween Sale 2019 – zaduszkowa wyprzedaż gier na Steam
Następny artykułIntel Core i9-9900KS – procesor z taktowaniem 5 GHz na 8 rdzeniach
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.