Przez kilka ostatnich dni otrzymywaliśmy dość dziwne informacje dotyczące desktopowych procesorów firmy Intel, wykonanych w 10 nm. Według jednej z informacji firma Intela miała porzucić plany na wydanie desktopowych procesorów Ice Lake oraz Tiger Lake i pozostawić je jedynie w segmencie mobilnym. Co gorsza, prawdziwy następcy mieli pojawić się dopiero w 2022 roku! Do tego czasu miały wychodzić odmiany Skylake z lepszymi zegarami i wsparciem dla chociażby PCI Express 4.0.

Firma Intel dała jednakże oświadczenie, że platforma desktopowa jest dla nich nadal ważnym segmentem rynku. Ich 10 nm proces technologiczny jest cały czas dopracowywany i są na dobrej drodze do finalnego wdrożenia. Jednakże patrząc po planach oraz informacjach z zagranicznych portali, premiera nowych procesorów w 10 nm procesie technologicznym mogłaby nastąpić dopiero w okolicach 2021 roku.

Jednakże do tego czasu firma AMD może już mieć dość zaawansowane procesory na architekturze Zen 3 lub nawet Zen 4.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułLogitech G PRO X – mechaniczna klawiatura dla graczy
Następny artykułStronghold: Warlords – poznajmy czarny proch oraz jego moc
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.