Intel zaprezentował nowy procesor – Intel Core i9-9900KS. Jest to udoskonalona wersja modelu Intel Core i9-9900K, dopasowana do osiągania wysokich częstotliwości. Mowa tutaj o taktowaniu Boost, które będzie wynosiło 5 GHz dla wszystkich rdzeni. Wersja podstawowa też potrafi osiągnąć taką prędkość, ale tylko dla dwóch rdzeni. Pozostaje pytanie, jak przełoży się to pobór energii.

Procesor Intel Core i9-9900KS ma 8 rdzeni i 16 wątków. Taktowanie podstawowe jednostki wynosi 4 GHz. Wyposażono go w układ graficzny Intel UHD Graphics 630 i 16 MB pamięci cache L3. Chip będzie produkowany w 14nm. Premiera spodziewana jest na lato tego roku.


Poprzedni artykułAOC prezentuje nowe monitor do biura oraz dla graczy
Następny artykułZOTAC ZBOX QX3P5000 i ZBOX QX3P3000 – nowe minikomputer
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.