W obecnych czasach wielozadaniowość to częsty wymóg w pracy. Na naszym komputerze uruchamiamy coraz więcej programów i ciągłe przełączanie się między oknami aplikacji zaczyna być mało efektywnym rozwiązaniem. Aby temu sprostać wielu użytkowników postanawia kupić monitory ultrapanoramiczne lub zrobić konfigurację z kilku ekranów. Jaką propozycję zatem przygotowała firma AOC dla swoich klientów?

Monitory ultrapanoramiczne

Na początek warto wspomnieć o dość popularnych monitorach ultrapanoramicznych, które są wybierane przez osoby, lubiące pracować na dwóch aplikacjach jednocześnie. Posiadają one proporcje 21:9 i rozdzielczości od 2560 x 1080 do nawet 3440 x 1440 pikseli. Dzięki temu wygodnie można pracować, oglądać filmy, czy nawet grać w wiele gier.

AOC U3477PQU
przykład monitora 21:9 zaprojektowanego z myślą o wielozadaniowości
AOC C3583FQ
Coraz bardziej popularne stają monitory ultrapanoramiczne o zakrzywionych panelach

Konfiguracje wielomonitorowe

Dla niektórych osób lepszym rozwiązaniem może się okazać konfiguracja wielomonitorowa. W zależności od preferencji można ustawić monitory obok siebie kilka ekranów w standardowym, poziomym ustawieniu, bądź w pozycji pionowej. W opcjach karty graficznej wybieramy wtedy typ wyświetlanego pulpitu: jeden cały lub kilka osobnych. Bardzo pomocne w takiej sytuacji są uchwyty ścienne lub biurkowe.

Monitory, sprzęt

Cztery monitory o rozdzielczości 1440p lub 4K oferują ogromną przestrzeń roboczą (zdjęcie z serwisu eTeknix)

Duża liczba złączy

Są jeszcze osoby, które wykorzystują wiele monitorów oraz tyle samo osobnych komputerów. Wtedy można za jednym razem wykonywać wiele czynności na innych maszynach, nie obciążając tej jednej. Możliwości rosną jeszcze bardziej dzięki funkcjom, które pozwalają na wyświetlanie obrazu z wielu różnych źródeł jednocześnie. Mowa tu o Picture in Picture, czy funkcji podziału ekranu na cztery części, W przypadku trybu Picture in Picture można np. pracować na arkuszu kalkulacyjnym, a w małym okienku w rogu ekranu mieć podgląd obrazu z kamery, która znajduje się w pokoju dziecka. Poza złączami wideo warto zwrócić uwagę na ewentualny hub USB (najlepiej w wersji 3.0) wbudowany w monitor. Jest to detal, który potrafi dodatkowo usprawnić naszą pracę.

AOC Q3277PQU
Duża liczbą złączy w AOC Q3277PQU: DisplayPort, HDMI z MHL, DVI, VGA oraz USB 3.0
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPiranha Bytes prezentuje zwiastun gry Elex
Następny artykułZwiastun Deus Ex: Mankind Divided daje dużo do myślenia
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.