Gigabyte zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży karty graficznej GeForce GTX 1070 Mini ITX OC o oznaczeniu GV-N1070IXOC-8GD. Będzie ona posiadała wymiary mini-ITX, dzięki czemu zmieści się w niewielkich obudowach klasy Cube i nie tylko. Karta została oparta na rdzeniu GeForce GTX 1070 na 16nm architekturze Polaris.

GeForce GTX 1070 Mini ITX OC posiada dwa tryby pracy: OC Mode i Gaming. W tym pierwszym taktowanie rdzenia w normalnym trybie wynosi 1556 MHz, a w Boost wzrasta do 1746 MHz. W drugim trybie tryb podstawowy wynosi 1531 MHz, a w Boost wzrasta do 1721 MHz. Taktowanie pamięci wynosi 8008 MHz, a jej ilość to aż 8 GB GDDR5, na 256 bitowej szynie danych.

Na śledziu znajdziemy złącza 2 x DVI-D, HDMI-2.0b i DisplayPort 1.4. Do zasilania potrzebna jest dodatkowa 8 pinowa wtyczka.

Producent zaprojektował także specjalny system chłodzenia, składający się z rozbudowanego radiatora, trzech ciepłowodów (2×8 mm plus 1×6 mm) oraz cichego wentylatora (poziom generowanego hałasu w trakcie obciążenia to 26,8 dB). Gigabyte nie podał oficjalnej daty premiery, ani sugerowanej ceny.


ŹRÓDŁOhexus.net
Poprzedni artykułAlbion Online wchodzi w końcową fazę beta testów
Następny artykułSharkoon Shark Zone GK15 – klawiatura i mysz dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.