fbpx
Strona głównaSprzętIntel Joule - płytka deweloperska z obsługą kamery Intel RealSense

Intel Joule – płytka deweloperska z obsługą kamery Intel RealSense

Intel zaprezentował platformę Joule, która jest zaawansowaną płytką deweloperską z funkcją obsługi kamery Intel RealSense. Jest ona przeznaczona dla projektantów i konstruktorów rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy. Platforma umożliwia projektantom wcielenie swoich pomysłów w życie i przekształcenie ich w prototypy. A następnie wdrożenie produkcyjne w wyjątkowo krótkim czasie i przy niskich nakładach finansowych.

Intel_Joule

Intel Joule jest wydajnym, energooszczędnym, kompaktowym rozwiązaniem typu system-on-module (SOM). Idealnie nadaje się do zastosowań takich jak:

  • rozpoznawanie obrazów (przy wykorzystaniu kamery Intel RealSense z funkcją pomiaru głębi)
  • robotyka
  • konstrukcja dronów
  • Internet rzeczy
  • rzeczywistość wirtualna
  • rzeczywistość rozszerzona
  • mikroserwery

a także do innych zastosowań, wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Intel Joule

Pojawiły się już pierwsze rozwiązania. Francuska firma PivotHead na bazie platformy Intel Joule skonstruowała już okulary ochronne wykorzystujące technologię rzeczywistości rozszerzonej. Zostały one stworzone specjalnie dla pracowników koncernu Airbus. Z kolei Microsoft i General Electric zaprezentują w tym tygodniu na konferencji IDF potencjalne zastosowania nowej technologii.

Moduł Intel Joule dostępny jest w dwóch wariantach — 570x oraz 550x. 570x można już nabyć na terenie Intel Developer Forum 2016 w San Francisco. W ofercie partnerów Intela pojawi się już we wrześniu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać