Gigabyte wprowadziło na rynek kartę graficzną GV-R725OC-2GI. Model ten jest oparty na układzie AMD Radeon R7 250 i został fabrycznie podkręcony. Układ posiada 384 jednostki cieniujące, 24 jednostki teksturujące, 8 jednostek ROP, 2 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 1800 MHz, 128 bitową szynęe danych i taktowanie rdzenia na poziomie 1100 MHz.

Gigabyte Radeon R7 250 OC obsługuje następujące technologie: AMD HD3D, DirectX 11.2, OpenGL 4.3, OpenCL 1.2, Direct Compute 11.1, PCI-Express 3.0. Na śledziu znajdziemy wyjścia: HDMI 1.4a, DVI-D, D-SUB.

Karta graficzna Gigabyte GV-R725OC-2GI jest dostępna w sprzedaży w sugerowanej cenie brutto wynoszącej 90 dolarów.

Źródło: techpowerup.com

Poprzedni artykułCadSoft: społeczności P2P są kluczowym, choć nie w pełni wykorzystanym zasobem dla współczesnych projektantów obwodów drukowanych
Następny artykułHuawei Ascend G700 – smartfon z dwoma kartami SIM
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.