Firma Gigabyte zaprezentowała kartę  GeForce GTX 1050 D5 3GB. Nowy model posiada 768 rdzeni CUDA, 48 jednostek teksturujących oraz 32 renderujące. Całość jest wspomagana przez 3 GB pamięci VRAM na 96 bitowej szynie danych. Daje to łącznie przepustowość na poziomie 84 GB/s. Taktowanie rdzenia zostało ustalone na poziomie 1417 MHz. W trybie Boost wzrasta do 1556 MHz.

Za chłodzenie odpowiada pojedynczy aluminiowy radiator, kilka miedzianych rurek cieplnych i 90-milimetrowy wentylator. Wspomniany wiatraczek działa w trybie półpasywnym, co powinno się przełożyć na dobrą kulturę pracy.

Gigabyte GeForce GTX 1050 D5 3GB

Z wyjść obrazu znajdziemy: Display Port 1.4, HDMI 2.0b oraz DVI-D. Łączna długość karty wynosi 172 mm.


Poprzedni artykułMonitory High Dynamic Range z matrycami 4K G-SYNC HDR od NVIDIA
Następny artykułHitman 2 – poznaliśmy datę premiery i wymagania sprzętowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.