EVGA zaprezentowało płytę główną EVGA H370 Stinger. Model ten wykonano w standardzie mini-ITX i posiada na pokładzie chipset H370. Płyta jest przeznaczona dla bardziej wymagających użytkowników. Na laminacie znajdziemy podstawkę Intel LGA 1151 dla procesorów Coffee Lake i Coffee Lake-S, które są obsługiwane przez 9-fazową sekcję zasilania z radiatorami. Na pokładzie znajdują się dwa sloty na pamięci RAM o maksymalnej pojemności do 32 GB i taktowaniu 2666 MHz. Obsługiwana jest technologia Intel Extreme Memory Profile (XMP) 2.0.

Producent umieścił złącze PCI-Express x16 oraz dwa porty M.2. Do tego dochodzi złącze USB 3.1 Gen 2 z obsługą dwóch portów w obudowie. Na pokładzie są także 4 x SATA 6 Gb/s, moduły łączności bezprzewodowej Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 5.0.

Na tylnym panelu znajdziemy gigabitową kartę sieciową, układ dźwiękowy Realtek ALC1220, 2 x USB 2.0, 2 x USB 3.1 Gen 1, 2 x USB 3.1 Gen 2, DisplayPort, HDMI, 5 złączy miniJack.


Poprzedni artykułBlizzCon 2018 odbędzie 2 i 3 listopada w Anaheim Convention Center
Następny artykułGigabyte B360N AORUS GAMING WIFI – nowa płyta mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.