Thermaltake – producent zasilaczy, obudów, systemów chłodzących i akcesoriów komputerowych – rozszerzył swoją ofertę o nowy model uniwersalnego testera zasilaczy ATX. Główne ulepszenie względem pierwszej wersji urządzenia stanowi wyświetlacz ciekłokrystaliczny podający dokładne wartości napięć na poszczególnych liniach. Dr. Power II nie wyróżnia się na pierwszy rzut oka spośród innych, będących już długi czas na rynku testerów w zasadzie niczym oprócz tego, że jest sygnowany logo znanego producenta.

Oferuje sprawdzanie wszystkich głównych linii zasilaczy zgodnych z normą ATX12V v2.3: 12 V, 5V i 3,3 V. Został wyposażony w jedno gniazdo PCI Express (8-pinowe), a także MOLEX, SATA, zasilania procesora (8 pinów) i płyty głównej (24 piny). Wartości odczytanych napięć podawane są na wyświetlaczu z dokładnością do dziesiętnych części wolta. W przypadku zarejestrowania skrajnie nieprawidłowych napięć, wyświetlacz zmienia kolor na czerwony, a urządzenie zaczyna wydawać z siebie dzikie piski, co nazwano wbudowanym systemem alarmowym

Thermaltake Dr. Power II zostanie wprowadzony do sprzedaży na całym świecie jeszcze w tym miesiącu. Jego cena pozostaje jak na razie nieznana.


Poprzedni artykułWindows 8 beta również po polsku?
Następny artykułLogilink Zwijane silikonowe pianino USB
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.