CORSAIR zaprezentował nowy model zasilacza komputerowego – SF 80 PLUS Platinum. Nowy produkt będzie dostępny w dwóch wersjach: SF450 450W i SF600 600W. Jest on przeznaczony dla obudów ITX oraz Cube. Producent wyposażył go w certyfikat 80 PLUS Platinum, co zapewnia efektywność na poziomie 94%. Seria SF wykorzystuje wyłącznie japońskie kondensatory działające w temperaturze nawet do 105°C.

Corsair SF 80 PLUS Platinum posiada modułowe okablowanie. Przewody są umieszczone w osobnych osłonach. Ułatwia to prowadzenie i rozmierzenie w obudowie.

Zasilacz do chłodzenia używa 92 milimetrowego wentylatora. Zaimplementowano tryb Zero RPM, który wyłącza całkowicie wentylator przy niskim obciążeniu i niewielkiej temperaturze.
W komplecie znaleźć można przejściówkę do montażu SFX/ATX.

Nowe zasilacze z serii SF pojawią się już w lipcu tego roku w sklepie internetowym. Do Polski trafią natomiast już we wrześniu. Nie podano niestety ceny. Modele SF 80 PLUS Platinum objęte są siedmioletnią gwarancją producenta.

Poniżej troszkę więcej zdjęć z wnętrza i nie tylko.


PRZEZsmallformfactor.net
Poprzedni artykułROCCAT prezentuje przełączniki mechaniczne Titan Swich Tactile
Następny artykułFor Honor Starter Edition za darmo na Uplay przez kilka dni
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.