Świetna inauguracja ESL One: Cologne 2020 i derby Niemiec dla Sprout. Polsko-niemiecki skład pokonał BIG Clan! Ależ to były emocje!

51
dreamhack open leipzig 2020 stehapnie lindgren

Inauguracyjne spotkanie rozgrywek ESL One Cologne 2020 Europe pomiędzy BIG a Sprout przyniosło nam dość niespodziewany rezultat. Po jednostronnym spotkaniu Michał “snatchie” Rudzki oraz Paweł “dycha” Dycha wraz z kolegami odnieśli sukces.

Mirage

Pierwsza mapa spotkania, będąca wyborem ekipy Sprout, od początku szła po ich myśli. Formacja, w której składzie możemy oglądać dwóch Polaków tak naprawdę tylko raz oddała prowadzenie. Najpierw zwyciężyli pierwszą połowę wynikiem 9-6, a następnie zakończyli całość rezultatem 16-12. Najlepszym graczem na serwerze okazał się być Paweł “dycha” Dycha, który zdobył 24 fragi oraz zanotował rating wysokości 1.41.

Nuke

Bo porażce na pierwszej mapie spodziewaliśmy się odpowiedzi od ekipy BIG. Szczególnie, że był to ich wybór, a przecież ostatnio mają wspaniałą formę i wygrywają turniej za turniejem, dlatego tego typu porażka nie wchodziła w grę. Wszyscy się jednak zaskoczyli, ponieważ drużyna Sprout zagrała po raz kolejny naprawdę nieźle. Co więcej po mimo przegranej połowy wynikiem 10-5 udało im się powrócić i doprowadzić do dogrywki. Po kolejnych kilku rundach znaliśmy już zwycięzce. Sprout wygrało 19-16 inkasując tym samym sukces w całym spotkaniu i awans do górnej drabinki. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem można okrzyknąć 20-letniego Niemca. Josef “faveN” Baumann przeskoczył pułap 27 zabójstw i osiągnął rating 1.25.

Co dalej?

Zwycięzca, czyli Sprout, idzie do drabinki wygranych, a BIG spada do drabinki przegranych. Tam obie ekipy czekają na swoich rywali, których poznają po zakończeniu spotkania OGNinjas In Pyjamas

Wszystkie mecze rozgrywek możemy oglądać na oficjalnych kanałach od ESL za pośrednictwem platformy twitch.tv