AMD wprowadziło do oferty procesor Athlon 3000G. Nowa jednostka została wyposażona 2 rdzenie i 4 wątki. Każdy z nich ma bazowe taktowanie na poziomie 3.5 GHz. TDP układu pozostaje na poziomie 35 Watów, czyli takie samo jak dla jednostki jak Athlon 200GE. Co ciekawe, AMD postanowiło odblokować mnożnik procesora, aby umożliwić bezproblemowe podkręcanie. Jest to zatem duża szansa, dla tego procesora.

Athlon 3000G

Wbudowany układ graficzny Radeon Vega 3 otrzymał zwiększone o 100 MHz taktowanie. Tym samym wyniki w grach powinny być ciut lepsze. Jego głównym rywalem pozostaje Pentium G5400, którego cena jest zdecydowanie wyższa.

W przeprowadzonych benchmarkach: PCmark 10, Lame MP3 Encoder, Cinebench 1T, Rocket League, Fortnite, CS:GO, Adobe Photoshop, Adobe Premiere procesor Athlon 3000G odniósł zdecydowane zwycięstwo nad konkurentem. Cena została ustalona na 49 dolarów.


ŹRÓDŁOamd.com
Poprzedni artykułBrazylijski Major w 2020?
Następny artykułADATA XPG Summoner – klawiatura mechaniczna z podświetleniem RGB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.