fbpx
Strona głównaGamingGryRuneScape przechodzi na nowy silnik graficzny NXT

RuneScape przechodzi na nowy silnik graficzny NXT

Studio Jagex ogłosiło zmianę silnika graficznego w grze RuneScape, z Javy na własny o nazwie NXT. Silnik powstawał przez ostatnie dwa lata i wnosi ogromny skok wydajnościowy oraz całkowicie nową szatę graficzną. RuneScape to gra online z 15 letnią historią, którą odwiedziło ponad 245 milionów łowców przygód.

Wraz z wprowadzeniem silnika NXT, kraina Gielinor będzie wabić kolejnych śmiałków. By odwiedzić odnowiony i lśniący świeżym pięknem świat, wystarczy wizyta na stronie gry, skąd już teraz pobrać można darmowego klienta gry w wersji NXT logując się danymi swojego konta RuneScape lub szybko zakładając nowe.

RuneScape
Stary silnik Java a nowy NXT

Jagex, wprowadzając własny silnik niezależny od technologii Java upewnia się, że gra kontynuować będzie swą ekspansję również na przyszłych platformach PC. Co zatem dalej w silniku NXT? Plany na przyszłość zawierają chociażby zwiększenie rozdzielczości tekstur, oświetlenie wolumetryczne i usprawnienia mechaniki animacji.

RuneScape
Stary silnik Java a nowy NXT

NXT – najważniejsze cechy:

  • Czterokrotnie dalsze pole widzenia w stosunku do wersji Java
  • W pełni dynamicznie generowane oświetlenie I cienia
  • Odbicia w powierzchniach lustrzanych generowane w czasie rzeczywistym i ambient occlusion
  • Fizyczny model rozpraszania światła, który poprawi wygląd efektów atmosferycznych
  • Poprawione osiągi na jak najszerszej bazie platform PC z ostatnich 12 lat
  • Wsparcie DirectX12
  • Wsparcie szerokiej bazy systemów operacyjnych od Windows XP przez Windows 10, po OSX 10.7+ i Ubuntu 14.04+
RuneScape
Stary silnik Java a nowy NXT
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać