Portal TechPowerUp dotarł do ciekawych informacji odnośnie architektury Zen 2. Jej rynkowy debiut ma nastąpić jeszcze w tym roku. Na pierwszy ogień pójdą serwerowe procesory EPYC, zbudowane w 7nm procesie technologicznym. Jak twierdzą redaktorzy, wzrost IPC ma wynieść aż 13%, względem architektury Zen+. Aczkolwiek wartość ta odnosi się głównie do testów w programach naukowych.

AMD 7nm ZEN

Oznacza to także aż 16% wzrost wydajności względem architektury Zen. Której debiut miał miejsce 22 marca 2017 roku. Jesteśmy ciekawi, co zaoferuje profesjonalistom i graczom firma AMD. Oby były to tylko i wyłącznie pozytywne rzeczy.

Wszak na rynku kart graficznych obecnie króluje NVIDIA ze swoimi GeForce RTX, a Radeony jakby schowały się pod miotłą.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułEPICENTER 2018: FaZe Clan gra z Natus Vincere, Team Liquid podejmuje AVANGAR
Następny artykułResident Evil 2 Remake – prezentacja militarnego dodatku z Claire
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.