Serwis VideoCardz dotarł do informacji na temat karty AMD Radeon RX Vega 56. Na jednym z chińskich forów technologicznych użytkownik Chiphell z pseudonimem KDtree pochwalił się interesującą informację. Otóż wgrał on BIOS z karty Radeon RX Vega 64 do Radeon RX Vega 56. Pozwoliło to podnieść domyślne zegary pamięci VRAM oraz rdzenia graficznego. Nie odblokowano natomiast żadnych dodatkowych elementów układu.

Karta graficzna 3DMark Fire Strike Extreme
RX Vega 56 (default BIOS) 9428
RX Vega 56 (RX Vega 64 BIOS) 10340
RX Vega 64 (default BIOS) 10479
RX Vega 56 (RX Vega 64 BIOS OC) 11322

Radeon RX Vega posiada domyślnie 1471 MHz na rdzeniu oraz 800 MHz na pamięciach HBM2. Wgranie nowego BIOSu pozwoliło zwiększyć te wartości do 1545 MHz i 945 MHz. Udało się dzięki temu zwiększyć wydajność o 10% i stracić jedynie 2% w stosunku do RX Vega 64.

RX Vega 56 z BIOSem RX Vega 64

Co ciekawsze, podkręcenie RX Vega 56 do 1650 MHz na rdzeniu i 2200 MHz na pamięciach pozwala przegodnić wydajnościowo RX Vega 64. I to o aż 8%. Nie wiadomo natomiast, jak bardzo zwiększył się pobór mocy oraz temperatury.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułW Starcraft II pojawił się Dehaka, jako nowy dowódca w trybie współpracy
Następny artykułDestiny 2 – wciel się w Strażnika i ocal resztki ludzkości
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.