W trakcie tegorocznego szczytu Open Compute Project U.S. Summit firma AMD nawiązała współpracę z firmą Microsoft, w celu wsparcia projektu Microsoft Project Olympus. Ma to być następnej generacja hiper-skalarnego projektu chmury obliczeniowej. A także nowy model otwartego rozwoju ekosystemu sprzętowego razem ze społecznością OCP. W jej ramach procesory AMD Naples staną się częścią owego projektu.

Wydajność, skalowalność i efektywność energetyczna będąca fundamentem Project Olympus i procesorów AMD Naples. Oznacza to, że nowy projekt sprzętowy chmury obliczeniowej będzie mógł adaptować się do wymagań aplikacji oraz zastosowań klientów światowych centrów danych.

W kolejnym kwartale AMD przywróci innowacyjność na grunt rynków serwerowego oraz centrów danych. A to za sprawą nowych, wysoce-wydajnych procesorów x86 „Naples”. Zostały one zaprojektowane z myślą o potrzebach dostawców usług w chmurze, korporacyjnych producentach OEM, a także samych klientach. Dziś z dumą kontynuujemy nasze wsparcie dla Open Compute Project ogłaszając współpracę przy Project Olympus firmy Microsoft.

– powiedział Scott Aylor, wiceprezes ds. systemów korporacyjnych w AMD.

Współpraca na przestrzeni całej społeczności skupionej na otwartych rozwiązaniach to główny punkt planu szybkiego rozwoju innowacyjności oraz tworzenia żywego ekosystemu dla Project Olympus firmy Microsoft. Współpraca w projektowaniu taka jak ta, którą realizujemy razem z AMD, pokazuje jak zaangażowanie na wczesnym etapie z innowatorami sprzętowymi może pozwolić stworzyć otwarte rozwiązania. Dzięki temu szybciej trafiają na rynek, a przy tym są konfigurowalne oferując elastyczność wyboru użytkownikom.

– powiedział Kushagra Vaid, główny menedżer i zasłużony inżynier w Azure Cloud Hardware Infrastructure, Microsoft Corp


Poprzedni artykułCivilization VI – 60 tur za darmo od 2K Games
Następny artykułG.Skill wprowadza do oferty pamięci Flare X i FORTIS dedykowane procesorom AMD Ryzen
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.