ADATA zaprezentowała nowy zewnętrzny dysk SSD – ADATA SE730H. Nowy model to rozwiniecie udanej konstrukcji SE730 sprzed paru miesięcy. W nośniku zastosowano nowe kości 3D TLC NAND, które pozwoliły poprawić wytrzymałość o 25% w porównaniu do układów MLC NAND. Maksymalna prędkość zapisu oraz odczytu to 500 MB/s. Aby osiągnąć taką prędkość po kablu, zdecydowano się zastosować nowoczesne złącze USB 3.1 typu C.

ADATA SE730H

Pozwala ono na kopiowanie plików z prędkością do 10 Gb/s – przenoszenie 5 GB danych zajmie jedynie 16 sekund. Tym samym przenoszenie 5 GB danych zajmie jedynie 16 sekund. Urządzenie waży zaledwie 33 gramy, a do wyboru są dwie wersje kolorystyczne: złota oraz czerwona.

ADATA SE730H

Ponadto ADATA SE730H spełnia normę IP68 i militarne standardy odporności na wstrząsy MIL-STD-810 516.6. Oznacza to, że nowy dysk jest pyłoszczelny oraz wytrzyma zanurzenie w wodzie do głębokości 1,5 metra.

ADATA SE730H

W zestawie znajduje się kabel USB Typu C do USB Typu C. Cena i dostępność dysku ADATA SE730H nie zostały jeszcze podane.


Poprzedni artykułAMD ujawnia wygląd opakowań dla procesorów Ryzen Threadripper
Następny artykułTP-Link M7650 – mobilny hotspot WiFi z obsługą LTE
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.