ADATA wprowadziła do oferty zewnętrznych dysk HD770G. Jego cechą szczególną jest podświetlenie RGB z dwoma paskami. Całość wkomponowana jest w perforowany wzór, co daje bardzo unikatowy wygląd. Całość włącza się automatycznie po podłączeniu dysku i świeci według zaprogramowanego trybu — wielokolorowego pulsowania. Uzupełnieniem jest dwukolorowa obudowa oraz opatentowana osłona złącza USB.

Warto nadmienić, że producent zadbał o pełną ochronę przed wnikaniem wody i pyłów. Dodatkowo mamy również odporność na wstrząsy i upadki. Udało się to osiągnąć, dzięki silikonowej obudowie i amortyzowanemu mocowaniu dysku. Całość jest zgodna z certyfikatami MIL-STD-710G 616.6 oraz IP68. Oznacza to, że dysk może wytrzymać zanurzenie na głębokości około 2 metrów przez co najmniej 2 godziny oraz jest odporny na wielokrotne upadki z wysokości 1,2 metra.

ADATA HD770G ma wsparcie dla sprzętowego szyfrowania AES 256-bit. Prócz tego dysk wyposażony jest w interfejs USB 3.2 Gen 1, co powinno ułatwić kopiowanie i odczyta danych. Dołączone oprogramowanie HDDtoGo pozwoli na wygodne wykonywanie kopii zapasowych i synchronizacji danych pomiędzy różnymi komputerami PC.

Dysk ma wymiary 139 x 98 x 26 mm i waży 270 gramów. W sprzedaży dostępne są obecnie dwa warianty kolorystyczne — czarny i czerwony oraz dwie wersje pojemnościowe: 1 TB i 2 TB. ADATA HD770G jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments