ADATA wprowadziła do oferty zewnętrznych dysk HD770G. Jego cechą szczególną jest podświetlenie RGB z dwoma paskami. Całość wkomponowana jest w perforowany wzór, co daje bardzo unikatowy wygląd. Całość włącza się automatycznie po podłączeniu dysku i świeci według zaprogramowanego trybu — wielokolorowego pulsowania. Uzupełnieniem jest dwukolorowa obudowa oraz opatentowana osłona złącza USB.

Warto nadmienić, że producent zadbał o pełną ochronę przed wnikaniem wody i pyłów. Dodatkowo mamy również odporność na wstrząsy i upadki. Udało się to osiągnąć, dzięki silikonowej obudowie i amortyzowanemu mocowaniu dysku. Całość jest zgodna z certyfikatami MIL-STD-710G 616.6 oraz IP68. Oznacza to, że dysk może wytrzymać zanurzenie na głębokości około 2 metrów przez co najmniej 2 godziny oraz jest odporny na wielokrotne upadki z wysokości 1,2 metra.

ADATA HD770G ma wsparcie dla sprzętowego szyfrowania AES 256-bit. Prócz tego dysk wyposażony jest w interfejs USB 3.2 Gen 1, co powinno ułatwić kopiowanie i odczyta danych. Dołączone oprogramowanie HDDtoGo pozwoli na wygodne wykonywanie kopii zapasowych i synchronizacji danych pomiędzy różnymi komputerami PC.

Dysk ma wymiary 139 x 98 x 26 mm i waży 270 gramów. W sprzedaży dostępne są obecnie dwa warianty kolorystyczne — czarny i czerwony oraz dwie wersje pojemnościowe: 1 TB i 2 TB. ADATA HD770G jest objęty 3-letnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułWedług Michała: Niezrozumiałe zmiany w ENCE Esports
Następny artykułAOC 24G2U i AOC 24G2U5 – nowe monitory z linii G2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.