Philips w ciągu najbliższych kilku miesięcy zamierza wprowadzić na rynek 21.5 calowy monitor medyczny C221S3UCW, zasilany przez port USB. Wyposażony ma być w matrycę TN o rozdzielczości 1920 x 1080, ze specjalną antybakteryjną powłoką, która hamuje rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów. Substancja tworząca powłokę, zgodna z JIS Z2801 (Japoński Standard Przemysłowy), obecna jest bezpośrednio w materiale użytym do konstrukcji obudowy.

Monitor obsługuje technologię wyświetlania obrazu Clinical-D, która zapewnia precyzję w czasie diagnostyki. Jest także zgodny z międzynarodowym standardem tworzenia, przechowywania i wyświetlania klinicznych obrazów i zdjęć – DICOM part 14, co gwarantuje wierne odwzorowanie skali szarości. Modele ten charakteryzuje się maksymalną jasnością na poziomie 150 cd/m2, dzięki czemu obraz na ekranie jest widoczny również w mocno oświetlonych pomieszczeniach

Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości do 70 mm, obrót o 90 stopni, przechylenie w prawo lub lewo o 65 stopni oraz pochylenie w przód 5 stopni lub w tył o 20 stopni. Obraz do monitora dostarczać będzie wejście USB 2.0, przez które płynąć ma także zasilanie.