PHILIPS 240B7QPJEB i 240B7QPJEB – nowe monitory do pracy biurowej

0

Firma MMD przedstawia nowe urządzenia: PHILIPS 240B7QPJEB i PHILIPS 240B7QPJEB. Nowe modele posiadają 24 calowe ekrany z matrycą IPS w formacie 16:10. Ich rozdzielczość wynosi 1920 x 1200 pikseli, co daje większy obszar roboczy w stosunku do tradycyjnych modeli Full HD. Matryca oferuje bardzo dobre parametry obrazu i wysoki poziom odzwierciedlenia kolorów, zachowując przy tym szerokie kąty widzenia w zakresie 178º (w poziomie oraz w pionie).

Producent zmniejszył emisję niebieskiego światła, poprzez wbudowanie technologii LowBlue. Czynnik ten zmniejsza szkodliwy wpływ na wzrok. Oparty na podczerwieni czujnik PowerSensor zmniejsza zużycie energii przez monitor o nawet 80%, co pozwala ograniczyć wysokość rachunków za prąd. Funkcja PowerSensor automatycznie obniża jasność wyświetlacza, gdy użytkownik oddali się od monitora. Rozwiązanie Flicker-Free natomiast ogranicza migotanie ekranu.

Modele 240B7QPJEB oraz 240B7QPTEB wyposażone zostały w ergonomiczną podstawę SmartErgoBase z systemem porządkowania kabli oraz regulacją ekranu w zakresie: wysokości, kąta obrotu i pochylenia. Podstawa umożliwia również skorzystanie z trybu PIVOT, gdzie ekran można obrócić o 90º i wygodniej przeglądać dokumenty A4 lub strony WWW.

Źródłem obrazu mogą być złącza: DisplayPort, HDMI lub VGA, a w przypadku modelu 240B7QPTEB również mini DisplayPort. Oba monitory posiadają głośniki stereofoniczne o mocy 2 x 2W oraz możliwość podłączenia słuchawek do dedykowanego wyjścia audio. Wyposażone są również w hub USB 3.0 z dedykowanym gniazdem do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. PHILIPS 240B7QPTEB oferuje hub z czterema gniazdami USB, a model 240B7QPJEB – z dwoma.

Nowe biznesowe monitory Philips objęte są trzyletnią gwarancją producenta, realizowaną w wygodnym systemie door-to-door. Są już dostępne w wybranych polskich sklepach, w sugerowanych cenach detalicznych:

  • PHILIPS 240B7QPJEB: 1479 złotych
  • PHILIPS 240B7QPTEB: 1549 złotych