Zbiórka na dofinansowanie Wrocławskiego Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery dobiegła końca. Organizatorom udało się zebrać 16718 zł z początkowo zakładanej kwoty 5000 zł. Przekroczono kilka zaplanowanych progów, które pozwoliły dodać bardzo ciekawe dodatki do muzeum. Jednym z nich jest wyposażenie w sprzęt sali konferencyjno-edukacyjnej, w której odbywać będą się spotkania, prelekcje, niewielkie retro wydarzenia oraz lekcje retroinformatyki dla dzieci i młodzieży.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery ma być miejscem przypominającym osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i wideo rozrywki. Ma także prezentować historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom.

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery otwarte zostanie już w wakacje w 200 metrowym lokalu na Dworcu Świebodzkim.


Poprzedni artykułAMD Ryzen PRO – desktopowa wersja procesora stawiająca na bezpieczeństwo
Następny artykułEuro Truck Simulator 2 otrzyma poprawione oświetlenie pojazdów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.