IEM Katowice 2020: Cztery drużyny w walce o półfinał

0
26
intel extreme masters katowice
Fot. PCMOD.PL

Po fazie grupowej przyszedł czas na pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Tegoroczna faza grupowa była niezwykle interesująca. Dla przypomnienia, w stolicy województwa Śląskiego – Katowicach nie zagra już m.in francuski Team Vitality, a także szwedzki Ninjas in Pyjamas. 

Kto zagra w meczach ćwierćfinałowych?

Pierwszym meczem będzie pojedynek pomiędzy Fnatic a 100 Thieves. Drużyna ze Skandynawii prezentuje się bardzo dobrze. Chociaż początek turnieju dla graczy ze Szwecji nie był imponujący, bo już w pierwszym meczu musieli uznać wyższość rywali z Danii – Astralis. W drugim meczu było już zdecydowanie lepiej, bowiem Jonas „Lekr0” Olofsson i jego zespół pokonał ukraińską formację – Natus Vincere po wyrównanym, trzy mapowym pojedynku.

Jeszcze w meczach fazy grupowej porównałem je do hiszpańskiego „El Clasico” – chodziło oczywiście o poziom meczowy, który był wysoki. Drugi mecz może być właśnie takim hiszpańskim „El Clasico”, bowiem zmierzy się w nim Natus Vincere oraz Team Liquid. Początek dla obu zespołów był różny. Natus Vincere pokonało w pierwszym meczu FaZe Clan, natomiast Team Liquid musiało uznać wyższość rywali z G2 Esports.

W kolejnych meczach było już zdecydowanie lepiej. Natus Vincere oraz Team Liquid wygrały swoje rywalizacje. Amerykańska formacja pokonała w „derbach” Stanów Zjednoczonych Evil Geniuses, natomiast Natus Vincere wygrał z Ninjas in Pyjamas.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments