ESL i Intel ogłaszają Intel Grand Slam, w którym na zwycięzcę czekać będzie 1 milion dolarów. Nagroda ta trafi na konto drużyny, która jako pierwsza wygra cztery z dziesięciu ostatnich turniejów Counter-Strike: Global Offensive. W cykl ten będą się wliczać takie zawody, jak Intel Extreme Masters, ESL One, ESL Pro League i DreamHack Masters. Pierwszymi zawodami, zaliczanymi do Intel Grand Slam będą ESL One Cologne 2017.

Warto tutaj nadmienić, że Intel został globalnym partnerem technicznym ESL. Firma będzie dostarczała technologie kluczowe dla turniejów e-sportowych. Jest to zarazem jedna z największych technologicznych współpracy w historii e-sportu. Firma Intel będzie wspierała m.in.: zmagania na platformach ESL Play i ESEA, Narodowe Mistrzostwa w wielu krajach oraz najważniejsze turnieje, takie jak chociażby Intel Extreme Masters, ESL One czy ESL Pro League.

Według szacunku analityków do 2020 roku liczba fanów e-sportu ma sięgnąć 500 milionów. egoroczny Intel Extreme Masters Katowice 2017 odwiedziło 173 000 osób, a online śledziło 46 milionów.


Poprzedni artykułGenesis i Pompa Team nawiązują współpracę w ramach wsparcia
Następny artykułPolska Liga Esportowa 2017 – do końca rozgrywek pozostały dwa tygodnie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.