Niedawne przecieki zdają się potwierdzać. AMD planuje wprowadzenie na rynek energooszczędnych modeli drugiej serii procesorów Ryzen. Potwierdzenie tych plotek znajdujemy w specyfikacji technicznej kompatybilności procesorów z płytami firm ASRock i Asus.

Modele Ryzen 5 2400GE i Ryzen 3 2200GE pojawiły się na listach kompatybilnych układów dla płyt głównych Asusa i ASRocka. Układy te to nic innego jak jednostki Ryzen 5 2400G oraz Ryzen 3 2200G z obniżonymi zegarami i zmniejszonym TDP. Będą to kolejne energooszczędne układy obok zapowiedzianego niedawno Athlona.

AMD Raven Ridge GE APUCo wiemy o nowych procesorach? Ryzen 5 2400GE to APU posiadający cztery rdzenie i osiem wątków z bazowym zegarem na poziomie 3,2 GHz. Ryzen 3 2200GE jest jednostką posiadającą cztery rdzenie z taktowaniem bazowym na poziomie 3,2 GHz. W obu przypadkach TDP wynosi 35 W. Dla żadnego z procesorów nie podano taktowania w trybie turbo – czyżby miało tej opcji zabraknąć? Nie znamy także wielkości pamięci podręcznej. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje o nowych układach.


ŹRÓDŁOvideocardz
Poprzedni artykułFe – poznawanie świata poprzez melodię oraz dźwięki
Następny artykułRazer rozpoczyna współpracę z drużyną Seoul Dynasty