Damian “DD Esport” Dąbrowski o DreamHack Open Summer 2020: “Świeżość. To jest spora zaleta.” – wywiad

0
107
68793471 2428127537256787 6900092967952842752 o
68793471 2428127537256787 6900092967952842752 o

Już jutro rozpoczyna się pierwszy turniej po przerwie wakacyjnej – DreamHack Open Summer 2020. Miałem okazję porozmawiałem z Damianem “DD Esport” Dąbrowskim, na temat turnieju, szczególnie że będzie to debiut dla Pawła “innocenta” Mocka, który od niedawna jest nowym zawodnikiem duńskiego składu MAD Lions.

Michał Urban: Już w ten weekend rozpocznie się pierwszy turniej po wakacyjnej
przerwie – DreamHack Open Summer 2020. Kto Twoim zdaniem jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w regionie europejskim?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Faworytami z pewnością są tutaj BIG i Complexity. Dwie ekipy, które okres pandemii wykorzystały w stu procentach, widać że “leży” im gra w internecie, bardziej niżeli na turnieju offline. Nie można nikogo skreślić. To internet, tu się dzieje wszystko. Z pewnością największą ilość osób przyciągnie tutaj Paweł z MAD Lions. To na nim będziemy się skupiać. Chciałbym, aby to oni wygrali, ale to nie jest raczej moment, aby pokonać BIG, czy Complexity, które jest w tym internecie rozpędzone.

Michał Urban: W turnieju weźmie udział dwóch, polskich zawodników: Paweł “innocent” Mocek, który reprezentuje MAD Lions oraz Mateusz “mantuu” Wilczewski – OG. Czy masz jakieś oczekiwania wobec nich, wobec ich prezentacji?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Z pewnością. Oni i ekipa Sprout to nasze oczko. To na nich spoczywa aktualnie “polski sukces”, bo typowo czystej formacji nie mamy w takich ważnych zawodach. AVEZ próbuje, tak samo x-kom AGO, Illuminar, ale jednak te “mniejsze cupy” to nie jest to samo, co taki DreamHack Summer 2020.

Michał Urban: MAD Lions ma szansę na zwycięstwo patrząc na to, że zrobili transferi jeszcze nie wszystko mogli potrenować, dogadać na mapie?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Świeżość. To jest spora zaleta. Nikt nie jest przygotowany na nich, oni mogą zagrać FFA i to się powiedzie. Podobnie jak sytuacja rallena z Illuminar Gaming i niszczenie wszystkich.

Michał Urban: BIG Clan przed przerwą wakacyjną prezentowało się najlepiej. We
wszystkich turniejach w tym roku, niemiecko-turecki skład był aż jedenaście razy na podium. Czy Twoim zdaniem to jest argument dla zespołu, aby wygrać pierwszy turniej po przerwie?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Z pewnością, jeżeli przerwa wakacyjna ich nie wybiła z rytmu niczym Team Liquid w 2019 roku – to pewnie dominacja z ich strony może tutaj wlecieć. Oby nie poczuli się zbyt pewnie. Są na szczycie, presja jest spora.

Michał Urban: Mówi się również o bardzo dobrej postawie Complexity, które obecnie zajmuje 10. miejsce w rankingu HLTV.org. Można powiedzieć, że pomiędzy BIG oraz Complexity będzie bezpośrednia walka o końcowy sukces?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Complexity dominowało Home Sweet Home Cup’y, wygrało również BLAST, ale ich forma nie jest stabilna w moim odczuciu. Wszystko zależy od ich przerwy. Walka powinna być, ale sądzę, że kto inny także może tutaj się dołączyć do tej walki.

Michał Urban: Czy Twoim zdaniem, MAD Lions może namieszać w tym turnieju? Wiadomo, że zmiana zawodników, ale nie do końca wiadomo, jak się zaprezentują. Jak to widzisz z Twojej perspektywy?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Tak jak napisałem wcześniej. Świeżość. To jest ta zaleta.

Michał Urban: DreamHack Open Summer 2020 w Europie może być wyrównany? Chociażby ze względu na to, że poziom w regionie europejskim jest od pewnego czasu wyrównany. Nie ma dominacji żadnej drużyny. Oczywiście, BIG jest na pierwszym miejscu, ale chodzi o przebieg w turniejach.

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Internet więc wszystko jest możliwe. Nie ma nigdy faworyta.

Michał Urban: Przenieśmy się teraz do Ameryki Północnej. Tam również ciekawa
sprawa, zmiana w Team Liquid. To będzie debiut nowego zawodnika tej organizacji. Jak myślisz, czy poradzi sobie z presją?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Już grał na tym wyższym poziomie, więc presji nie będzie. Pytanie czy dostanie taką samowolkę jak miał w poprzednim składzie. Tutaj w Liquid każdy chce być gwiazdą, może poza EliGE. Nie widzę szczerze tej mieszanki. Za dużo tam skilla, za mało drużyny.

Michał Urban: Zawsze mówię, że scena amerykańska to taka jedna, wielka niewiadoma. Dlaczego? Argumentuję to tym, że tam po prostu wszystko się może zdarzyć w meczach pomiędzy tymi drużynami. A jak Ty to widzisz?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Jak w każdym regionie.

Michał Urban: Masz jakieś swojego, zdecydowanego faworyta, który faktycznie może zdominować ten turniej? Może to być FURIA, Cloud9, czy po cichu liczysz na “powrót” Team Liquid w nieco odświeżonym składzie?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: FURIA

Michał Urban: DreamHack Open Summer 2020 w Ameryce Północnej może być ciekawy,
szczególnie że nie ma tam takiej drużyny, która może zdominować cały
turniej. Chyba, że według Ciebie jest inaczej?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: FURIA.

Michał Urban: Kto Twoim zdaniem wyjdzie z grupy z regionu europejskiego oraz
amerykańskiego?

Damian “DD Esport” Dąbrowski: Team Liquid, Chaos, FURIA, Cloud9, MAD Lions, BIG, Complexity, OG.

Zapraszamy również do naszego przewodnika po turnieju DreamHack Open Summer 2020.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułLukas “gla1ve” Rossander nie zagra na ESL One: Cologne 2020
Następny artykułMarkus “Kjaerbye” Kjaerbye zostanie nowym zawodnikiem FaZe Clan? – transfer
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.