Firma AMD zaktualizowała swoje plany dotyczące rozwoju procesorów oraz kart graficznych. Ma to odzwierciedlić przyszły plany wprowadzenia na rynek architektur Zen 3 oraz RDNA 2. Oba chipy mają bazować na architekturze 7nm+. Mowa tutaj o 7-nm procesie produkcji krzemu w technologii EUV przez firmę TSMC. Według dostępnych informacji ma ona zagwarantować 20-procentowy wzrost gęstości tranzystorów.

AMD - plany rozwoju architektury ZEN

AMD zyska na tym dość dużo, jednakowo od strony finansowej, zegarów rdzeni oraz kwestii ilości dostępnych tranzystorów. Warto także zaznaczyć, że architektura Zen 3 została oznaczona, jako gotowa. Tym samym AMD szlifuje już nowe procesory, które powinny się ukazać w 2020 roku na rynku.

AMD - plany rozwoju architektury RDNA

W przypadku architektury RDNA2 nie ma jeszcze tak różowo. Obrazek pokazuje, że nadal trwają prace projektowe i nie jest znany termin ich zakończenia. Jednakże AMD nie spieszy się z tym, ponieważ na rynek nadal nie wypuszczono innych odmian NAVI, prócz Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT.


Poprzedni artykułEsports Championship Series Season 8 – informacje
Następny artykułIntel Extreme Masters 2020 powraca do Katowic!
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.