Microsoft ogłosił, że poczynając od systemu Windows 10, będzie udostępniał wsparcie jedynie dla najnowszych procesorów Intela, AMD i kilku innych producentów. Sprawa dotyczy głównie produktów Intela i ich najnowszych procesorów Skylake, na których Windows 10 działa wręcz fenomenalnie. Natomiast dla nadchodzących modeli Kaby Lake oraz AMD Bristol Ridge, tylko Windows 10 będzie miał zapewnione pełne wsparcie.

Reszta systemów, czyli Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1 odejdą w zapomnienie. Jednym z powodów jest chęć ujednolicenia wszystkiego oraz zapewnienie użytkownikom jak najlepszego wsparcia w kwestii dostarczanych technologii.

Warto także spojrzeć na drugi aspekt. Firma z Redmond chce się zabrać za aktualizowanie oprogramowania UEFI na wspieranych komputerach. Wszystkie aktualizacje miałyby się odbywać poprzez mechanizm Windows Update, podobnie jak się to ma ze sterownikami. Należy jednak przy tym pamiętać, że nie zawsze najnowsze wersje idą w parze ze stabilnością i gwarancją poprawnego działania. Szczególnie mogą ucierpieć na tym osoby posiadające Windows 10 Home Edition.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] że systemy Windows 7 i Windows 8.1 otrzymają dłuższe wsparcie techniczne dla układów Skylake. Pierwotne plany mówiły o tym, że 17 lipca 2017 roku oba systemy przestaną otrzymywać wsparcie na procesorach […]